Z Tesáku na Troják a zpátky přes Vičanov

31. července 2016 v 11:10 |  Výlety
Včera jsme utekli před horkem do lesa. Autem jsme vyjeli na Tesák, který se nachází nedaleko Hostýna. Ačkoli se čas na tomto turistickém místě dost podepsal, všechna parkoviště jsou stále plná. Místo jsme nakonec přece jen našli a mohli jsme se vydat na cestu. Po chvíli jsme před sebou uviděli rozcestí U tří kamenů. Z informačních cedulí jsme se dočetli, že se jedná o hraniční kameny, které zde byly umístěny proto, že se jednalo o hranici 3 panství - kelčského, bystřtického a lukovského. Na tomto rozcestí jsme odbočili směr Troják.


Po pár kilometrech narazili na ceduli, informující o partyzánském bunkru, asi 500m z cesty do lesa. Bez rozmýšlení jsme změnili kurz a vydali se jej hledat. Kdyby na stromě nevysela další cedule, vůbec bychom si díry v zemi, která po bunkru zbyla, nevšimli. Klády, které kdysi tvořily strop, bohužel zetlely a nikdo bunkr znovu neobnovil.Naše odbočka ale nebyla marná, našli jsme náš letošní první hříbek! Když jsme jej očistili a uložili do batohuk pokračovali jsme dál. Z lesa se stala louka posetá lučními květy a bylinkami, které nádherně voněly létem. Všude poletovali motýli, skákali luční koníci...


Z Trojáku jsme se vydali dolů po louce vedle sjezdovky až k dětskému táboru. Z tábora pak do prudkého kopce až na Vičanov a odsud zpět na Tesák. Ušli jsme celkem 12km a musím přiznat, že nás bolely, jako dlouho ne. Asi bychom měli víc trénovat :)

A co jste podnikali o víkendu vy? Máte nějaké tipy na výlet?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama