Ibiza III.

17. září 2016 v 12:24 |  Výlety
Poslední den naší krétké dovolené jsme si půjčili auto, abychom se mohli podívat na opačnou stranu ostrova. Po doporučení paní z recepce jsme zamířili do města Sant Antoni de Portmany. Jedná se o rušené přístavní město, i když ne tolik oblíbené a navštěvované, jako je samotná Eivissa. Auto jsme zaparkovali u Lidlu pěšky se vydali do centra a přístavu.
Jednou z prvních věcí, kterou jsme uviděli, bylo Kolombovo vejce. Ibizané si jej v některých internetových zdrojí přivlastnili coby rodáka.


Za těch pár dní na ostrově jsme si zvykla na všudypřítomné černochy, kteří prodávají oficiálně sluneční brýle a kabelky, méně oficiálně pak různé druhy drog. Tentokrát jsme ale měli "štěstí" vidět tento méně oficiální obchod na vlastní oči. Partička kluků, ne starších než dvacet let, oslovila jednoho z prodejců. Ten s nimi okamžitě ochotně zašel za roh, kde z ponožky vytáhl požadovaný balíček s bílým přáškem.


Raději jsme změnili směr. Prohlédli jsme si kostel na náměstí Plaça de l'Església, který zde stojí od 14. století, který dříve sloužil mimo jiné k obranným účelům.


Pak jsme pokračovali do přístavu. Provoz tu byl neskutečný.Po promenádě na hlavní městské pláži jsme se dostali až k větrnému mlýnu.


Po rušném mětském životě jsme zatoužili po chvíli klidu na pláži. Dle doporučení paní recepční jsme jeli na pláž Cala Bassa. Vědět, co nás tam čeká, volili bychom jinak. O klidu jsme si mohli nechat zdát, stejně jako o volném lehátku nebo jen kousku místa na písku. Sedli jsme si proto do restaurace, dali oběd a pozorovali hemžení.


Touto pláží jsme se s Ibizou rozloučili a jeli jsme domů.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danka Danka | E-mail | Web | 17. září 2016 v 23:05 | Reagovat

Škoda, že na tak pěkném místě se člověk potká s nehezkými zážitky. Šťastnou cestu domů :-)

2 Karla Karla | Web | 18. září 2016 v 8:20 | Reagovat

Byla jsem z toho hodně překvapená, policejní hlídka, která projížděla každou chvili, se tvářila,ze nic nevidí. Asi to berou jako podporu turismu :-? Děkuji, vrátili jsme se včera a dospávali :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama