Prosinec 2017

Cesta za sněhem I. Bad Dorfgastein

31. prosince 2017 v 13:25 Výlety
Využili jsme s manželem pár dní volna a vyrazili na na poslední chvíli naplánovanou mini-dovolenou do Rakouského Bad Dorfgastein. Strávili jsme zde krásné tři dny. Na místo jsme dorazili až kolem desáté hodiny večer. Ubytovali jsme se v příjemném rodinném hotelu. Už jsme nepočítali s tím, že bychom v tuto pozdní hodinu mohli dostat něco teplého k jídlu. Překvapil nás však kuchař, syn majitele, který nám nabídnul polévku. Hned se nám lépe usínalo :-) Druhý den ráno jsem se nemohla vynadívat na zasněženou krajinu.Po snídani jsme vyrazili na procházku na hrad Klammstein. Hrad je v soukromém vlastnicví a majitelé jej postupně rekonstruují z naprosté ruiny. Milý pan kastelán nám o hradu a jeho histroii podal vyčerpávající výklad, včetně legend, které se k tomuto místu i jeho okolí váží.

Cestou zpět jsme se kochali zamrzlými vodopády.


A já jsem si i popovídala s koňmi.


Užijte si poslední den v roce podle svých představ a do nového roku vkročte s úsměvem na rtech, pocitem štěstí, pohody, lásky a plni zdraví a očekávání, co krásného nám rok 2018 přinese.

Děkuji vám všem za přízeň v roce 2017 a budu velice ráda, když mi ji zachováte i nadále a do prvních lednových dní vkročíte se mnou prostřednictvím večerní procházky po Bad Gasteinu, na kterou vás zítra na svém blogu srdečně zvu.


Krásný den i večer vám přeje Karla!


Sváteční dny

26. prosince 2017 v 10:49 U nás doma
Dlouho jsem se těšila na volno a pohodové sváteční dny. Štědrý den jsme strávili všichni spolu, další den u babičky a dnes jdeme k manželovým rodičům. Tipuji, že všichni mají program na Vánoce podobný. I tak si ale každý den najdu čas na momenty, kdy se mi podaří prostě jen být, pustit si pohádku, kochat se stromečkem a otevřít dobrou knížku. Dostala jsem hned dvě.


Jako první jsem otevřela Nezapomenutelnou cestu od Nicholase Sparkse. Kulisu mi tvoří pohádka Čertova nevěsta, snídám vánočku a kafíčko servírované na špalku. Špalků jsem dostala také hned několik, brzy je tu všechny uvidíte. A ne jen ty ;-)


Na příští rok jsem pro svůj blog připravila jednu novinku, ale nebudu předbíhat... Vše má svůj čas...


Teď ale zpět k pohodovým volným dnům. Jak si je užíváte vy? Cítíte taky tu pohodu všude kolem?
Krásného Štěpána, Vaše Karla

Krásné Vánoce

24. prosince 2017 v 9:40
Nadešel ten nejsvátečnější den v roce. Alespoň já jej tak od dětství vnímám. Zbývá mi dopalit pár dárků, ale to půjde u pohádky samo. Celým bytem voní vánoční koření z aromalampy, na adventním svícnu svítí 4 svíčky. Stromeček je nazdobený... Těším se, až si ke kávě ukrojím vánočku, kterou mi včera přivezli rodiče.


Mám ráda tu zvláštní atmosféru Štědrého dne. Všechno jakoby ztichne, jen svíčky plápolají. Kromě cukroví a vánočky u nás nikdy nesměla chybět mísa s ovocem. I tuto tradici dodržuji. Letos je ale výjimečná. Je to předvánoční dárek od Sama. Tímto mu ještě jednou moc děkuji! Je to nádherný, ručně vyráběný kousek. Přesně po takové jsem již dlouho toužila. Tenhle nádherný kus jabloňového dřeva na mém blogu ještě mnohokrát uvidíte. A můžu říct, že není jediný. Předvánoční dárky byly totiž dva. Ale o tom zase příště.


Dnes mě ještě čeká, kromě dobalení dárků, prostřít sváteční stůl. Vždy jsem si přála trávit tento den se všemi nejbližšími. To se dnes plní. K jednomu stolu zasedneme s mými i manželovými rodiči. A protože každá část rodiny má svoji oblíbenou polévku, svůj oblíbený bramborový salát a samozřejmě jsou i jedinci, kteří dají přednost řízku před kaprem, je u nás výběr skutečně bohatý. Každý přinese něco, a tak je i přes tato specifika den plný pohody.Užijte si i vy tento den podle svých představ.
Karla

Svařák

13. prosince 2017 v 19:10 Sladké
K zimě z mého pohledu svařák neodmyslitelně patří. Miluji vůni koření, které se do něj přidává, i celkovou atmosféru, která je s jeho pitím spojená, ať už se jedná o advent a Vánoce nebo hory a lyžování.


A aby byl relax kompletní, doplnila jsem jej o brownies.


No řekněte sami, není tohle dokonalá pohoda?


Už teď se moc těším na víkend, až si tuhle pohodičku zopakuji. Tentokrát při pečení cukroví. To už bude atmosféra dokonalá :-)

Hezké dny, Karla

2. Adventní neděle

10. prosince 2017 v 18:52
Dnes nadešel ten správný den pro koupi stromečku. Na rozdíl od předchozích let jsme nenakupovali u supermarketu, ale vydali jsme se na plantáž, kde nám uřezali čerstvou jedličku dle našeho výběru. Provoněla nám celé auto a za dva týdny provoní i celý náš obývák. Neskutečně to letí!


Na adventním svícnu jsme zapálili druhou svíčku a užili si pohodovou, prolenošenou neděli. Nabírala jsem síly na další nabitý pracovní týden. Věřím, že se již v pátek na nějakou dobu rozloučím se Slovenskem a tím pádem i životem na hotelu. A konečně se budu moci vrhnout na své oblíbené předvánoční přípravy, pečení, zdobení, dokupování dárků a jejich balení.


Krbová římsa již také dostala zimní kabátek v podobě borových větviček.Jak jste si užili víkend vy? Už máte napčeno nebo to plánujete až na příští víkend, stejně jako já?

Přeji pohodový týden,
Karla

Výlet do Bratislavy

6. prosince 2017 v 18:51 Výlety
Nikdy jsem nebyla v Bratislavě, stejně jako můj manžel. Usoudili jsme, že je to ostuda mít procestovaná téměř všechna hlavní města Evropy a vynechat právě Bratislavu. V centru tohot města jsem obdivovala krásné kavárny a cukrárny. Každá jiným způsobem specifická. Prošli jsme si centrum, městské hradby, omrkli jsme hrad...


Abych byla upřímná, čekala jsem od tohoto města víc. Byla jsem překvapená, jak jsou domy v centru oprýskané, posprejované a chodníky neudržované, takže všichni plachtili po zmrazcích.
Pohled na bratislavský hrad v zasněžené krajině byla ale moc hezký.


Když nám v okolí hradu začlo být díky studenému větru chladno, zamířili jsme na vánoční trhy.Byli jste někdy v Bratislavě? Jak se vám tam líbilo?

Pohodové dny, Karla

1. Adventní neděle

3. prosince 2017 v 18:00 U nás doma
Tak jsme se konečně dočkali, ta krásná doba adventu je tu! Moc jsem se těšila! O to víc mě mrzí, že nemůžu věnovat dekoracím tolik času, koli bych si přála. I tak se ale snažím si to maximálně užívat a to především tu pohodu, žádný shon ani zběsilé nákupy.


Dnes jsem dostala od rodičů krásný dárek - dokonalý základ na adventní svícen v podobě silného prkna s úžasnou kresbou dřeva. K jeho dodekorování stačily jen čtyři svíčky, šišky a pár větviček z borovice. Není nad přírodní dekorace, co myslíte?


Příští víkend bych chtěla začít péct. Tento týden jsem se k tomu vůbec nedostala. Trávit doma jen dva dny v týdnu je opravdu málo na to, aby člověk stíhal všechno, co by si přál.


Také se dnes u vás rozsvítila 1. adventní svíčka? A jak se těšíte na Vánoce? Užíváte si víc pohodu nebo je pro vás advent znamením shonu?

Krásné dny, Karla